Budujeme imunitu saunování, masírování

2.září 2021  |   Projekty  |   Mgr. Šárka Chobotová  |   163x  |  

Stonají často vaše děti? Skvělou prevencí je INFRASAUNA

V domácím prostředí naší školky.

Vedle klasické sauny, parní lázně a koupelí patří infrasauna k pozitivním metodám termoterapie, během níž je na celé tělo aplikováno teplo, což má celou řadu pozitivních účinků na zdraví.

Infrasauna využívá jako zdroj tepla infračervené paprsky, které známe jako součást slunečního záření. Není ale důvod k obavám. Infračervené záření na rozdíl od UV záření nezpůsobuje zarudnutí pokožky.

V porovnání s klasickou saunou zatěžuje infrasauna jen minimálně organismus a lépe se v ní dýchá. Má tedy výborné předpoklady pro saunování dětí. U domácí infrasauny budete mít pod kontrolou její čistotu a vhodné hygienické podmínky.

Dolní věkovou hranicí pro saunování dětí je cca 3. rok, kdy už mají dostatečně vyvinutý termoregulační systém.

Návštěva infrasauny se doporučuje alespoň 1x týdně a doba prohřívání dítěte by neměla překročit 20 minut. Ze začátku je lepší zvolit kratší délku procedury a tu na základě reakcí dítěte postupně prodlužovat.

Děti se prohřívají mnohem rychleji než dospělí, proto je důležité zohlednit jejich aktuální pocit a nenutit je zůstat v sauně déle, než budou samy chtít. Společné saunování můžete dětem zpříjemnit četbou nebo poslechem oblíbené hudby či pohádek.

Jestliže je vaše dítě často nemocné, pravidelné saunování posílí jeho imunitu a odolnost organismu. V období chřipek a nachlazení pomůže snížit jeho absenci ve školce, nebo škole.

  • Infrasauna mírní projevy astmatu, ekzémů a zároveň působí jako prevence onemocnění dýchacích cest.
  • Návštěva infrasauny pozitivně ovlivní kvalitu spánku, podpoří chuť k jídlu a děti budou po saunování klidnější.

Masírování

Při studiích se ukázalo, že vzájemný dotek vede k lepší atmosféře ve třídách, stmeluje děti dohromady a snižuje výrazně šikanu. Dětem, které si dávají tento pečující dotek, se pak hůře agresivně napadá druhého, když ho před chvílí „hladili“ po zádech.

Děti se tak v bezpečném školním prostředí pod zážitkem pečujícího doteku, který často doma v potřebné míře nemají, uvolní a sníží se jejich stresovanost. Před zavedením programu dostávají rodiče dopis, ve které se vyjádřují zda chtějí, aby se jejich dítě masáží účastnilo.

PRO DĚTI MÁ DOTEK ZÁSADNÍ ŽIVOTNÍ VÝZNAM

Ze všech smyslů se nejdříve rozvíjí hmat. Příjemný a láskyplný dotek dodává pocit tepla, jistoty a lásky. Podporuje v našich dětech jistotu, že je bezpodmínečně přijímáme a milujeme. Právě přes způsob našeho doteku cítí, jak moc jsou zde vítané.

MASÁŽÍ POMÁHÁME NAŠIM DĚTEM POSTUPNĚ VYTVÁŘET JASNOU PŘEDSTAVU O SOBĚ SAMÝCH

Děti začínají vnímat své tělo právě přes naše dotyky. Zpočátku netuší, která část těla je jejich a která maminky. Vše jim splývá. Postupně si svými zkušenostmi začínají uvědomovat své části těla.

PRÁVĚ VÁŠ DOTYK JE LÉČIVÝ

Často se spontánně dotýkáme těla našich dětí při úrazu nebo bolesti. Utěšováním, hlazením a neuvědomělou masáží bolavých míst odplavujeme nejen bolest v daném místě, ale i negativní pocity. A přinášíme úlevu.

Grafika - květina
Aktuality
2.11.2022
Saunování

Od listopadu začínáme se saunováním v MŠ. Rodiče, informujte se u p. učitelek.

14.7.2022
PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Od 14.7.  od 29.7. je provoz MŠ omezen na jednu třídu. probíhají prázdninové činnosti. Většinu času se snažíme trávit čas s dětmi venku.

Od 1.8.-31.8. je MŠ uzavřena.

Hezké prázdniny všem dětem i rodičům.

Přehrát  |   22.4.2022
ZÁPIS DO MŠ

9.  a 10. května  2022 bude probíhat zápis do MŠ. Formuláře jsou k dispozici v sekci dokumenty. Stávající klienti MŠ budou mít vše připraveno, vyplňovat a tisknout nemusí.

Přehrát  |   31.3.2022
Zapojení do projektu EU

V roce 2022 se škola zapojila do projektu "Národní plán obnovy pro školy"

Přehrát  |   1.9.2021
Nové aktivity pro naše děti

V sekci PROJEKTY jsme pro Vás připravili přehled některých nových projektů naší školky.

Zobrazit vše

Grafika - květina
Kontakty

Mateřská škola Paraplíčko, Havířov, příspěvková organizace

Mozartova 1092/2,
736 01  Havířov
IČ: 60337389
596 411 017
739 343 407
reditelka@paraplicko-havirov.cz
j5yfd6e

Zobrazit kontakty a mapu

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje Moravskoslezský kraj
Webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.